Töötajale töölepingu lõpetamisest etteteatamine ja hüvituse maksmine

  • piret
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 6 kuud tagasi #21265 lisas piret
piret vastas teemale koondamine
Aitäh vastu eest! Aga kui nad seda teevad, kas mul on õigus neilt mingisugust kahjuhüvitist nõuda!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Liis
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 6 kuud tagasi #21267 lisas Liis
Liis vastas teemale koondamine
õigus nõuda tööle ennistamist ja saamata jäänud palga kompenseerimist. Kui tööle ennistamist ei soovi siis saad hüvitist

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Alex
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 6 kuud tagasi #21274 lisas Alex
Alex vastas teemale koondamine
Ilmselt tahetakse sinust lahti saada, suuline teatamine ei oma tähtsust, kui on kirjalik koondamisteade siis on sul õigus koondamishüvitisele. Inimest saab koondada, sama töö võib firmas edasi jääda, kuid uuele töötajale pannakse natuke teine ametinimetus ja ongi kõik. Arvan, et järgmine teema kui haiguslehelt tuled on pakkumine tööleping omal soovil lõpetada, sellega ei tohi nõustuda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • birks
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 6 kuud tagasi #39428 lisas birks
birks vastas teemale koondamine
Mul on selline probleem,juhataja teatas et VIST minuga lõpetatakse leping ma töötan seal juba aasta,aga kirjalikult mulle pole midagi esitatud-loomulikult ma ise ka avaldust ei kirjuta.Kui nad mind ei koonda ,kas neil on õigus minu lahti saamiseka muuta minu palka ja kui nad hakkavad minult nõudma mingeid nõudmisi,millega nad loodavad et ma nõus pole ja kirjutan ise avalduse

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • hmhh
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 6 kuud tagasi #39429 lisas hmhh
hmhh vastas teemale koondamine
(4) Tööandjal on keelatud töötajale ette teatada tema koondamisest ajal, mil talle on kehtestatud osaline tööaeg või ta on saadetud osaliselt tasustatavale puhkusele.

§ 87. Töötajale töölepingu lõpetamisest etteteatamine ja põhjendamine
3) töötajate koondamisel: töötajale, kellel on pidevat tööstaaži selle tööandja juures alla viie aasta - mitte vähem kui kaks kuud;
5-10 aastat - mitte vähem kui kolm kuud;
üle 10 aasta - mitte vähem kui neli kuud;

§ 98. Töölepingu lõpetamine töötajate koondamisel
(2) Enne töölepingu lõpetamist koondamise tõttu on tööandja kohustatud pakkuma töötajale võimaluse korral teist tööd.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • hmhh
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 6 kuud tagasi #39430 lisas hmhh
hmhh vastas teemale koondamine
Ei, neil ei ole õigust muuta su palka, kui sa ise sellega nõus ei ole ja kuskile alla ei kirjuta...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • birks
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 6 kuud tagasi #39433 lisas birks
birks vastas teemale koondamine
üks küsimus veel seoses palgalehega,meie firmas juhataja annab palgalehed viisil mis on läbi printeri tehtud....on see õige?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • birks
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 6 kuud tagasi #39435 lisas birks
birks vastas teemale koondamine
kes aitab mind küsimuses:kuidas käib arvestamine rahaliselt,kui mind koondatakse?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 6 kuud tagasi #39445 lisas molly
molly vastas teemale koondamine
no kuidas siis muidu sealt arvutist neid palagalehti kätte saab , ikka prinditakse välja või tahad sa ,et juhataja käsitsi kirjutaks

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ...
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 6 kuud tagasi #39454 lisas ...
... vastas teemale koondamine
to piret: lahe suhtumine küll sinu poolt: võtsin haiguslehe! kui nii suhtudki, siis pole ime, et sinust lahti tahetakse seal firmas saada!!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.