Kuidas arvutada töötaja ühe tööpäeva netopalk?

  • kodanik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
4 aastat 10 kuud tagasi #52559 lisas kodanik
Kui töötaja brutotunnitasu on 4.15 eurot ja ta töötab päevas näiteks 8 tundi, siis saab ta 8 X 4.15 = 33.20 eur bruto.
Kuidas sellest neto arvutatakse juhul kui pole liitunud pensioni teise sambaga ning on rakendatud see 500 euro suurune tulumaksuvabastus kuus?
Kas sellest 33.20 summast peab lihtsalt maha lahutama tulumaksu (20%) ja töötaja töötuskindlustusmakse (1,6%)?
Ehk siis 33.20 - 21,6% = 26.02 eur neto.
Päevatasu puhtalt kätte on 26 euri.
Kas see on õieti või peab seda kuidagi teisiti arvutama?
Aitäh neile kes vastata viitsivad.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Lugeja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
4 aastat 10 kuud tagasi #52560 lisas Lugeja
Neto arvutavad näiteks kalkulaatorid:
www.raamatupidaja.ee/palgakalkulaator
https://palgakalk ulaator.com/
palk.crew.ee/
www.kalkulaator.ee/et/palgakalkulaat or

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kodanik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
4 aastat 10 kuud tagasi #52561 lisas kodanik
Kopipaste naisteka foorumist kuhu ma kah selle teema avasin:
naistekas.delfi.ee/foorum/read.php?22,14541725

"Neid palgakalkulaatoreid on veebis mitmesuguseid. See kalku pole minu arvates kõige parem.
Proovisin sellega juba enne siia teema algatamist arvutada ühe tööpäeva netopalka aga mina küll ei saanud sealt numbrit mis sarnanes 26 euroga.
Minu arvates ei kõlba need kalkud selle jaoks.
Kui töötaja saab ühe päeva eest kindla rahasumma millest osa antakse mustalt ja osa läheb pangaarvele siis tekib vajadus sellelt summalt, mis läheb arvele, maha arvata riigile makstavad maksud kuna kui päevapalgast maha arvata neto siis peaks saama mustalt kätte kuskil 5 euri rohkem.
Lihtsaslt siin ettevõttes peab kõike ise tegema ja kontrollima muidu saad pügada.
See 8 töötundi päevas oli lihtsalt näide, tegelikult varieerub töötundide arv päevas 10-14 tunni vahel.
Eks ma uurin mujalt edasi selle kohta, aitäh."

Siinsest vastusest pole ka kasu.
See raamatupidaja kalkulaator ei võimaldagi ju arvutada ühe konkreetse päeva kohta. Seal on "Kuu" ja "Aasta", kuid sõna "Päev" ei leidnud ma sealt kusagilt.

See teine link, palgakalkulaator.com on kasutu. Ka seal olev kalkulaator ei võimalda mul arvutada eilse tööpäeva (11,5 töötundi) netosummat.
Peaksin selle päeva eest saama 90 euri. Sellest peab maha arvestama 11,5 töötunni tasu tunnihindega 4.15 bruto. Seejärel peaks sellest summast maha arvestama riigile makstavad maksud ja allesjäänud summa maha arvama 90-st eurost. Ja siis jääks sealt mustalt rohkem kätte.

Aag aitäh sellegipoolest

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Lugeja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
4 aastat 10 kuud tagasi #52562 lisas Lugeja
Kahjuks ei ole arvatavasti kasu ka soovitusest pöörduda tööandja/palgaarvestaja poole küsimusega, kuidas mustalt saadud töötasu summad on välja arvutatud?
Töölepingu seaduses
§ 28. Tööandja kohustused
12) andma töötaja nõudmisel andmeid temale arvutatud ja makstud või maksmisele kuuluva töötasu kohta ning muid töötajat või töösuhet iseloomustavaid teatisi;

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kodanik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
4 aastat 9 kuud tagasi #52565 lisas kodanik
Tänan soovituse eest.
Küsin selle kohta firma raamatupidajalt kui teada saan kes see meie firmas on.
Ehk oskab tema öelda, kuidas arvutada minu ühe tööpäeva palgast maha kõik maksud mis riigile on maksta vaja.
Eks ma siis annan siia kah teada kuna paistab et siin pole kedagi kes oskaks välja arvutada näiteks ühe töötatud päeva (10 tundi) netosumma juhul kui brutotunnitasu on 4.15 eurot ja pole liitunud pensioni teise sambaga ning peaks arvesse võtma seda madalapalgalistele mõeldud 500 euro suurust tulumaksuvabastust ühes kuus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Reelika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
4 aastat 8 kuud tagasi #52571 lisas Reelika
Ei ole see nii. Esiteks on sul asjad segamini, brutopalk on päeva kohta, samas kui tulumaksuvabastus 500 on kuu kohta. Arvutamiseks peaks need viima ühise nimetaja alla.. Ehk siis see päeva 33.20 eurot tee kuu kohta, korruta antud summa tööpäevade arvuga. Nüüd on mõlemad näitajad kuu kohta. Brutopalgast kuus lahutad maha töötuskindlustuse (1,6%), lahutad maha 500. Saadud summast arvutad tulumaksu, mis on 20% sellest. Et saada brutost netot, tuleb brutost kõik maksud maha arvata.

Oletame, et tööpäevi oli 20. Brutotöötasu sel juhul kuus 33,20 x 20 = 664. Töötuskindlustus sellest 1,6% = 10,62. Nüüd hakkad lahutama...664 - 10,62 - 500 = 153,38. Sellest leiad tulumaksu, s.o 20% = 30,68 eurot. Brutost netoks lihtsalt lahutad maksud ja maksed maha..664 - 10,62 - 30,68 = 622,7

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Reelika
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
4 aastat 8 kuud tagasi #52572 lisas Reelika
Ja päeva oma saad kui 622,7 jagad tööpäevade arvuga 622,7/20 = 31,14

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.