Lisatasu maksmine peab tööandja poolt olema läbipaistev ning põhjendatud. Kui töötaja on igal kuul saanud lisatasu, aga pole selge, mille eest täpselt, siis võib see muutuda töötasu osaks.

Lugeja küsib: Töötan ettevõttes, kus igakuiselt on makstud lisatasu. Ma ei ole lisatasu maksmise juhendit näinud ja töölepingus pole samuti selle kohta midagi kirjas. Oleme seda juba mitu aastat saanud, kuid nüüd ütles tööandja, et ettevõttel ei lähe enam nii hästi ja ta ei pea lisatasu maksma. Kas mul on õigus lisatasule?

Vastab Kaire Saarep, Tööinspektsiooni ennetusosakonna juhataja

"Töötaja ja tööandja lepivad töölepingu kirjalikus dokumendis kokku töötasu suuruses. Töölepingu seadus ei reguleeri, millistest komponentidest peab töötasu koosnema," rääkis Saarep. Töötasu võib tema sõnul koosneda tunnitasust, kindlast protsentuaalselt lisatasust läbimüügilt, lisatasudest eesmärkide täitmise korral, täiendavate ülesannete täitmise eest vmt.

 

 

Lähemalt loe: https://kasulik.delfi.ee/news/kasulikselgitab/lugeja-kusib-kas-kogu-aeg-regulaarselt-makstud-lisatasu-voib-muutuda-palga-osaks?id=92226999