Segadus haigushüvitise arvutamisel

  • palk-ee
  • Teema autor
  • Administraator
  • Administraator
Veel
14 aastat 7 kuud tagasi #44233 lisas palk-ee
Autor: Lemmi Kann, raamatupidaja.ee toimetajaMaksumaksjate liit pärib sotsiaalministeeriumilt ja rahandusministeeriumilt...

Segadus haigushüvitise arvutamisel

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kiku
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 7 kuud tagasi #44234 lisas Kiku
Kiku vastas teemale Haigusrahad
Kas haigusraha siis makstake nüüd ainult oma põhi tööandja juures teenitud keskmise palga alusel? Varem oli ju kogu saotsmaksuga maksustatud tulu alusel.Inimesel on võibolla olnud ühekordseid lisatööotsi, milledelt on ka makstud sotsmaksu. Ega tööandaja ei saa ju seda sisse arvestada, seega inimene hävib rahaliselt veel rohkemgi. See aga tekitab küsimuse, miks ma üldse maksta lisaotsade pealt sotsmaksu. See uus seadus ilmselt tekitab olukorra kus ei võetagi haiguslehte, sest kaotada on liiga palju. Olukorras kus ilmselt enamus inimestel on hunnik laene. Ega panku ei huvita et olin haige või mu laps oli haige ja mul ei ole mõnel kuul piisavalt raha laenu teenindamiseks. Väga töötaja vaenulik seadus. Lõppkokkuvõttes viib see hauda või võlavanglasse ja kas see ongi see mida tahetakse saavutada? Vähem maksumaksjaid, jeee...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Külastaja
  • Külastaja
14 aastat 7 kuud tagasi #44236 lisas .
. vastas teemale Haigusrahad
see osa haigusrahast, mis tuleb tööandjalt, see on jah ainult sellelt tööandjalt saadava palga pealt arvutatud. Ega tööandja ju ei tea sinu muid sissetulekuid. Haigekassast saadavaid rahasid arvestatakse endiselt kogu sotsmaksuga maksustatavalt summalt. Aga nõus, et see seadus on töötajavaenulik, lisaks ka tööandjavaenulik.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.