Rasedate õiguste eiramine võib ettevõtjale lisakulu tuua

  • palk-ee
  • Teema autor
  • Administraator
  • Administraator
Veel
21 aastat 2 nädalat tagasi #18111 lisas palk-ee
Silva MännikPaljud tööandjad on hakanud rasedaid seadusevastaselt kergema töö andmise...

Rasedate õiguste eiramine võib ettevõtjale lisakulu tuua

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Helen
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18112 lisas Helen
Helen vastas teemale Sooviks teda...
Ma ei saa hästi aru, et kui ma töötan administraatorin hotellis, kus on öised vahetused, siis kui palju makstakse mulle palka sel juhul kui ma jään rasedaks ja saan töötada ainult päevastes vahetustes ja mu töötunde vähendatakse öötundide arvelt. Kas tööandja peab mulle võimaldama sama arvu töötunde kui mitterasedana? Ja kui ta ei võimalda, siis kas keegi hüvitab mulle kuskilt tegemata töötunnid? Palun vastake, olen täielikus segaduses.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • palk.ee
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18113 lisas palk.ee
palk.ee vastas teemale Sooviks teda...
Rasedana võite töötada sama arvu töötunde päevases vahetuses.
Tööandja seisukohalt on tarvis ka teistele töötajatele tööaegu jagada, seetõttu võib tõesti juhtuda, et töötundide arv väheneb.
Nn. töötamata tunde keegi ei kompenseeri.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ka üks lapseootel administraator
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18115 lisas Ka üks lapseootel administraator
Ka üks lapseootel administraator vastas teemale Sooviks teda...
Kompenseeritakse küll ja kompenseerib haigekassa, kui taotled arstilt tõendi selle kohta, mis ajast viidi sind üle kergemale tööle (töötunnid vähenesid) jne, mille tulemusena Sinu palk märgatavalt vähenes jne ning esitad selle raamatupidajale. Firmal pole siinkohal midagi viriseda, sest ega nemad omast taskust ei maksa ja Sina ise oled olnud korralik maksumaksja. Ühesõnaga mõte oli selline, kuid pead süvenema seadusesse täpsemalt, kuidas see käib. Isegi perearsti poole niisuguse jutuga pöördudes saab ta juba poolelt sõnalt aru, millest käib jutt. Ära lase endale liiga teha, seadus võimaldab rasedatele mitmeid soodsaid võimalusi ja tingimusi, mille teenid välja täie õigusega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • helen
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 10 kuud tagasi #18117 lisas helen
helen vastas teemale Sooviks teda...
aitähh

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.