Jurist selgitab: Puhkust saab kokkuleppel kohe

  • palk-ee
  • Teema autor
  • Administraator
  • Administraator
Veel
16 aastat 7 kuud tagasi #35869 lisas palk-ee
Helve Toomla, ametiühingute juristKuidas vormistada töötaja töölt puudumist, kui...

Jurist selgitab: Puhkust saab kokkuleppel kohe

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • maaja sooär
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #35870 lisas maaja sooär
maaja sooär vastas teemale alimendid
kas keegi oskaks mulle nõu anda,et kui palju ma peaksin seaduse järgi alimente saama,kui mul on 3 last ja laste isa töötab soomes ja saab head palka.Abielus me ei olnud aga elasime koos 14 aastat.Laste isa on töötanud ja elanud soomes juba 6 aastat. Sooviksin väga teada mis õigused mul tegelikult seadusega ette nähtud on.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mim
  • Külastaja
  • Külastaja
16 aastat 3 kuud tagasi #35876 lisas mim
mim vastas teemale alimendid
See vist pole päris õige koht sellele küsimusele. Siin räägitakse enamjaokt palgast ja töösuhetest.

Lapsel on õigus saada ülalpidamist mõlemalt vanemalt. Kui vanem lapse kasvatamises ei osale ega last rahaliselt ei toeta, on lapsel õigus saada vanemalt kohtu otsusel igakuiselt elatist ehk nn alimente vähemalt pool Vabariigi Valitsuse kehtestatud kuupalga alammäära. Juhul kui vanemad pole lapse ülalpidamise osas juba leidnud kokkulepet, tuleb esitada hagi kohtusse. Alaealise lapse seadusliku esindajana saab lapse nimel hagi esitada lapse vanem või eestkostja. Elatis määratakse alates hagi esitamise ajast, st mitte tagasiulatuvalt. Täpne elatis lapsele määratakse kindlaks lähtudes lapse vajadusest ja kummagi vanema varalisest seisundist. Teise vanema elatise maksmise kohustuste mittetäitmisel tuleks pöörduda kohtuotsusega kohtutäituri poole. Kohtutäituri seaduse alusel võtab kohtutäitur elatise sissenõudmiselt tasu.

Kätte saadud elatise summalt maksab reeglina tulumaksu elatise saaja ja elatise maksjal on õigus see oma tulust maha arvata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.