Riik algab teist enestest, ümbrikupalga saajad ja maksjad

  • palk-ee
  • Teema autor
  • Administraator
  • Administraator
Veel
19 aastat 3 kuud tagasi #22251 lisas palk-ee
Aili SandreTööinspektsioon avastas eelmisel aastal üle poole tuhande ümbrikupalga saaja....

Riik algab teist enestest, ümbrikupalga saajad ja maksjad

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Piret
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 3 kuud tagasi #22252 lisas Piret
Nüüd siis süüdistatakse meid, ümbrikupalga saajaid ?! Aga mida meil teha on - ainult 2 varianti - kas töötada ja elada või jääda ilma tööta ja vireleda sotsiaalabist. Kui tööandja ei ole nõus makse maksma, mida siis töötaja teha saab ? Loobuda töökohast ? Maapiirkonnas. Sellise tööpuuduse juures. Absurd ju !

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Mare
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 kuud tagasi #22579 lisas Mare
Sinu jutt on jumalaõige! Tehku valitsus kord majja,et firmad EI SAAKS ümbriku palku maksta,aga jätke töötajad mängust välja. Kas keegi õpetaks kuidas saab töötaja asja parandada. Võtab sõna ja on veidi aja pärast värava taga, küll põhjus leitakse,aga PERE ON VAJA TOITA JA KATTA. Need kes selliseid artikleid kirjutavad on tegelikust elust VÄGA KAUGEL.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • lihtne tööinimene
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 kuud tagasi #22590 lisas lihtne tööinimene
lihtne tööinimene vastas teemale Aga kes kaitseb ümbrikupalga saajat ?
Kerge on öelda, et töötajat kaitseb tööinspektsioon, aga tegelik elu nii lihtne ei ole. Kõigepealt ei võeta sind seal üldse jutulegi. Kui ka võetakse, siis lõpptulemus on ikkagi töötu olla. Egas ülemus ju ei andesta... Nii et ikkagi ei kaitse mitte keegi. Jutud on ilusad, tegelik elu risti vastupidine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Abipalumine pole lihtne ja alati abi ei saagi!
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 kuud tagasi #22593 lisas Abipalumine pole lihtne ja alati abi ei saagi!
Abipalumine pole lihtne ja alati abi ei saagi! vastas teemale Aga kes kaitseb ümbrikupalga saajat ?
Mul on kogemus Tööinspektsioonist. Ma lahkusin töölt tööandjapoolse Töölepinguseaduse rikkumisega (paragrahv 82 alusel), sest palka ei saanud. Otsisin abi Tööinspektsioonist. Seal koheldi mind nagu petturit ja väljapresessijat. Ma küsisin vaid viimasel kuul saamata jäänud palka ja lõpparvet. Ma ei küsinud isegi viiviseid. Kuid tööinspektsioon aktsepteeris enamjaolt tööandja kihutuskõnet minu kui halva töötaja kohta. Mulle mõisteti tööandjalt välja mingi kasin summa. Siis tuli mul sellega otsusega täituri juurde minna, kuna tööandja ei maksnud mulle endiselt midagi. Täitur aga küsib samuti kopsaka raha. Mul polnud seda maksta, kuna olin ju töötu. Ja ei saanudki midagi peale kogemuse. Ebameeldiva kgemuse.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Merle
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 kuud tagasi #22594 lisas Merle
See, mis paljudes Eesti firmades toimub, on MÜSTILINE! Ma olen mitmest kohast kuulnud, kuidas tööandja töötajaid ära kasutab: vassib, vingeradb ja petab nii kuis saab. Ja alati on inimesi, kes nende heaks töötavad, kasvõi ümbrikupalka saades, sest ka see on võimalus.
Võimalus saada rakendust, palka...
...ja petetud. Aga elada tahavad kõik.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Mare
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 kuud tagasi #22597 lisas Mare
Just nimelt ELADA tahavad kõik!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • k
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 kuud tagasi #22598 lisas k
Eelpool kommijad on, nagu mina aru saan, kõik sattunud halbade ja väga halbade tööandjate ja TI töötajate peale. Minu näited oleks ristivastupidised ja neid oleks 10 ja koht Saaremaa, kus tööandja saab võidu üliharva, seda ainult siis, kui tema on avalduse esitaja ja sellise näite puhul nagu üks eelkommija töi jaaks ta raudselt süüdi. Siin pannakse inimest laua taha ilusasti kirjutama ja kui sa sisse astudes, mõtlesid nõuda üht asja (nt palka), siis lahkudes oled sa nõudnud extööandjalt vähemalt kümmet, aga tõeliselt huvitaks see koht, kus TI kaitseb tööandjat ja mitte töötajat, äkki olid seal sugulussuhted mängus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • k- le
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 2 kuud tagasi #22622 lisas k- le
Kas tõesti huvitab? Üks selline koht asub kesk- eestis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • nujah
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 1 Kuu tagasi #22956 lisas nujah
nujah vastas teemale must palk
tööd teha tahame kõik aga mida sellise ettevõtjaga kes nagu maksab ametlikult palka aga annab ka mustalt juurde ja rohkemgi veel kui ametlikku?talle on seda jube raske selgeks teha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.