Kuidas vormistada korrektset töölepingut

  • palk-ee
  • Teema autor
  • Administraator
  • Administraator
Veel
18 aastat 2 kuud tagasi #26700 lisas palk-ee
Õigesti vormistatud tööleping aitab ära hoida töösuhtes tekkida võivaid vaidlusi,...

Kuidas vormistada korrektset töölepingut

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #26701 lisas Maie
Maie vastas teemale JA - VÕI
See tundub muidugi tähenärimisena,aga mind häirib pidevalt,et seaduses on kirjas
isikukood VÕI registrinumber!
Mina kui personalitöötaja võin nüüd valida kas panen töölepingule isikukoodi VÕI registrinumbri. Juhul kui tööinspektsioon tuleb kontrollima ja minul on ainult üks neist nõutud numbritest , siis minu arusaamise järgi ON MINUL TÄIELIK ÕIGUS. Näiteks kui mulle antakse valida õun VÕI pirn,siis ma valin neist ÜHE!!!! Teksti puhul õun JA pirn = 2.
Kas tõesti kedagi ei häiri et seaduses on selline tobe näpukas?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #26704 lisas Maie
Maie vastas teemale tähtajaline tööleping - ehitus
Kas keegi selgitaks mis ajast ei ole lubatud ehitusel vormistada tähtajalist töölepingut ja kuidas sellest aru saada. Ehitusfirma esitas hinnapakkumise ja sai objekti ehitamise õiguse endale nüüd selgus aga ,et see on palju suuremahulisem kui eelmised objektid on olnud.Edasi, tööandja võtab endale täiendavalt töötajaid juurde selle konkreetse objekti ehitamise jaoks. Sellest artiklist loen ,et seda enam ei tohigi teha sest on tegemist n.n. põhitegevusega. Ootan targemate sõnavõttu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • liisa
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #26705 lisas liisa
liisa vastas teemale JA - VÕI
Aga milline se inimese registrinumber siis on? Pole kuulnudki!!!!
Ma arvan, et seadus peab seda silmas, et registrinumber juriidilise isiku puhul. Ja isikukood on ju füüsilise isiku puhul.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kessu
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #26706 lisas kessu
kessu vastas teemale tähtajaline tööleping - ehitus
Kus see kirjas on, et ei ole lubatud? Ikka on lubatud! Ja just nimelt võibki nii sõlmida tähtajalise, et kuni objekti valmimiseni. Lihtsalt määratud ajaks lepinguid ei või sõlmida järjestikuliselt, kui ma nüüd õigesti mäletan siis rohkem kui kolm korda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Urve
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #26707 lisas Urve
Urve vastas teemale JA - VÕI
Millist tähte sa üritad närida? Töölepingu sõlimisel peab töölepingusse kirjutama poolte andmed. Mina FIE palkasin endale töötaja, ma ei ole äriregistris registreeritud ja mul ei ole registrikoodi - loomulikult kirjutan oma isikukoodi. Mina oü personaliosakonna juhatajana vormistan töölepingut ja oül ei ole isikukoodi - kirja läheb regitrikood.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #26708 lisas imelik
imelik vastas teemale JA - VÕI
Mina ei saa Maie sinu murest aru.
Töötajal(füüsiline isik) on ainult isikukood ja tööandjal(juriidiline isik) on ainult registreerimisnumber.
Ainus kus võib tekkida VÕI valik on tööandjast FIE-ga kellel on mõlemad kui FIE on reg. ka äriregistris.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Urve
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #26710 lisas Urve
Urve vastas teemale tähtajaline tööleping - ehitus
Töölepinguseadus §27:
(2) Määratud ajaks võib töölepingu sõlmida:
1) teatud töö tegemise ajaks;
2) ajutiselt äraoleva töötaja asendamiseks;
3) tööde mahu ajutisel suurenemisel;
4) hooajatööde tegemiseks;
5) kui töölepingus nähakse töötajale ette erisoodustused (väljaõpe tööandja kulul, tööandja loobumine töölepingu lõpetamisest töötaja koondamise tõttu jms.);
6) seadusega, samuti vabariigi valitsuse määrustega ettenähtud juhtudel.

Mitte keegi ei keela konkreetsele objektile seoses töömahu suurenemisega või teatud töö tegemise ajaks lisatööjõudu palgata.
Ma arvan, et silmas peeti seda, et ei vormistataks töölepingut lihtsalt ehitustöölisega ja tähtajaga, sest kui üle kahe korra järjest on tähtajaga tööleping sõlmitud, siis loetakse leping tähtajatuks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #26712 lisas imelik
imelik vastas teemale tähtajaline tööleping - ehitus
Arvan: Neenu Pavel on silmas pidanud seda, et ehitusfirma ei tohi sõlmida tähtajalist töölepingut ühe ja sama töötajaga iga objekti jaoks eraldi. Aga kui teil on vaja ainult ajutist abiväge siis pole küll keelatud tähtajaga tööleping.

to kessu
!!!(Kus see kirjas on, et ei ole lubatud?)!!!

Maie küsimus tuleneb (põhineb) artiklil " "Kuidas vormistada korrektset töölepingut".

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 2 kuud tagasi #26718 lisas Maie
Maie vastas teemale JA - VÕI
Mul hakkas lausa häbi,et ma nii arusaamatu olen,aga - poolte andmed
Tööandja - registrinumber
Töötaja - isikukood
ja kas ma tõesti saan täiesti valesti aru- nüüd on mul valida kas
1.registrinumber VÕI
2.isikukood .
Vabandan ,kui ma oma võhiklikusega kedagi häirisin.Jään ikkagi kõigele vaatamata oma arvamuse juurde.
POOLTE ANDMED: isikukood JA registrinumber.
Sama ka elukoht VÕI asukoht(vaja on ju kahte aadressi) üks firma , teine töötaja oma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.