Kuidas vormistada korrektset töölepingut

  • Mann
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 Kuu tagasi #27117 lisas Mann
Mann vastas teemale Tööleping
Siin on tegemist Eesti Vabariigi töölepingu seaduse rikkumisega:
Rikutud on:

Paragrahv 28. Töölepingu vorm

(1) Tööleping sõlmitakse kahes eksemplaris, millest üks jääb töötajale, teine tööandjale. Ainult töö tegemiseks, mille kestus ei ületa kaht nädalat, võib töölepingu sõlmida suuliselt.

(2) Tegelikult tööle lubamine tööandja poolt on võrdsustatud töölepingu sõlmimisega, sõltumata töölepingu vormistamisest. Sel juhul vormistatakse tööleping kirjalikult tingimustel, mida tegelikult kohaldati. Kui tegelikud tingimused olid töötaja jaoks halvemad seaduses, haldusaktis või kollektiivlepingus ettenähtust, kohaldatakse vastavat seadust, haldusakti või kollektiivlepingut.

(3) Töölepingu vormistamata jätmine või nõuetevastase vormistamise eest kannab tööandja haldusvastutust.

Seega, oled sa töötanud antud ettevõttes kaks aastat, su tööstaash on sama kaua jooksnud ja kui leping on vormistamata, vastutab selle eest tööandja. Soovitan sul viimast korda tööandjalt küsida kas ta annab sulle töölepingu või ei. Ja kui sa seda siis ikka ei saa võta ühendust tööinspektsiooniga, küll nemad sind aitavad. Ja kaotada saab ainult tööandja.
Pea meeles, et tööandja peab ka tööraamatusse kande tegema, kui sul seda pole siis peab tööandja selle sulle väljastama ja tööle asumise kande sisse tegema - jälgi kande kuupäeva, see peab olema sama millal tööle asusid. (Ja kui kunagi töölt ära lähed siis kah lõpetamise kande muidugi). Jõudu!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • liis
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 nädal tagasi #27397 lisas liis
liis vastas teemale Tööleping
andsin tööandjale lahkumise avalduse,et kaks nädalat olen tööl tema rahuldas selle.Kahjuks ma jäin haigeks,olen haiguslehel. kas see mõjutab minu lõpparvet.Selles mõttes,et kas lõpparve kuupäev läheb edasi,või jääb samaks mis avalduse peale on kirjutatud.Ja seoses haiguslehel olles,kas tööandja võib lõpu raha vähem maksta,näiteks ei maksa puhkuse raha?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Külastaja
  • Külastaja
18 aastat 1 nädal tagasi #27398 lisas Maie
Maie vastas teemale Tööleping
Tööleping lõpetatakse sel kuupäeval mis on avalduses kirjas, haigusleht ei mõjuta.
Juhul kui on kasutamata puhkust tuleb see kinni maksta,haigusleht ei loe!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.