Öisel ja pühade ajal töötamisel on kõrgemad tariifid

  • annaliisa
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #19919 lisas annaliisa
annaliisa vastas teemale Suur mure
1.Hüvitust õhtusel ja öisel ajal töötamise eest tuleb maksta igal juhul sõltumata palgasüsteemist.
2.Mis puutub tükihinnetesse siis ei tohiks ära unustada, ET TEGELIKULT ON JUTT SIISKI TÖÖNORMIDEST! Töönormide kehtestamine kuulub aga tööandja pädevusse täpselt nii nagu tööülesannete püstitaminegi. Kui töönormid on õiged siis nende aluse väljatöötatud tükihinded peaksid tagamagi kokkulepitud palgamäära tingimusel, et töötaja töötab aga mitte ei looderda sest vastavalt Palgaseadusele makstakse töö eest ju vastavalt tehtud tööle (vt Palgaseaduse paragr.18(1))
Nii, et ku nende nn vanade hinnetega olete väljateeninud vähemalt kehtiva min palga on kõik korras - ju need töönormid olid siis hea varuga; teoreetiliselt võib väita, et töönorme on vahepeal karmistatud ehk tõstetud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Aldo
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 1 Kuu tagasi #19965 lisas Aldo
Aldo vastas teemale Suur mure
Sellisel juhul teeksin mina oma tükitööd õhtusel ja öisel ajal, aga huvitav miks ma seda ei tee?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • annaliisa
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 4 nädalat tagasi #19974 lisas annaliisa
annaliisa vastas teemale Suur mure
Sellepärast, et Sinu töötamise aeg on kokkulepitud töölepingus. Üldjuhul kirjeldatakse tööreziimi ka ettevõtte sisekorra eeskirjades.
Ei ole ju nii, et Sa käid tööl nagu tahad - ikka nii nagu kokkulepitud, ju?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Armits
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 6 päeva tagasi #20139 lisas Armits
Armits vastas teemale Üks pada.
Õhtusel, öisel ja pühade ajal töötamise eest tasu on pandud kõik preemiaks.Eraldi ei tasustata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Lille
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 6 päeva tagasi #20140 lisas Lille
Lille vastas teemale Üks pada.
Seadus ütleb, et õhtul töötamine on 10%, öösel 20% ja pühade ajal topelt. Seda eirata ei tohi, preemiat võib lisaks maksta

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ma
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 6 päeva tagasi #20141 lisas Ma
Ma vastas teemale Üks pada.
Pühade ajal kindlasti topelt,kuid kui inimene töötab kogu aeg vahetustega s.t.tööaja sisse langeb nii õhtune kui öine aeg-lepitakse tööandjaga kokku kõrgem hinne(kas siis tunni,vahetuse või päevatasu),mis sisaldab juba õhtu-ja öötunnitasu.See tuleb kindlasti kirjutada sisse töölepingusse.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • k
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 4 päeva tagasi #20148 lisas k
k vastas teemale Üks pada.
siin võib tekkida veel see probleem, kuidas preemia vormistatud-kui kirjas, et töö eest siis ok, aga kui nt kirjas, et juubeli puhul, ei tohi seda arvesse võtta keskmise palga või puhkusetasu arvutamisel. kui juba nii imelikult preemiaks vormistatakse, tasuks muudki kontrollida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • M
  • Külastaja
  • Külastaja
20 aastat 4 päeva tagasi #20150 lisas M
M vastas teemale Üks pada.
Kõik tasud,mis on töö eest,vormistada lisatasudena.Siis ei teki probleeme.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kiku
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 6 kuud tagasi #21755 lisas kiku
kiku vastas teemale tehke puust ja punaseks!!!
kuidas peab töölepingus kirjas olema see, et kui suure osa minu põhipalgast moodustab lisatasu, kui see on sinna sisse arvestatud ( ma mõtlen õhtust ja öist tööaega).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mariann
  • Külastaja
  • Külastaja
19 aastat 5 kuud tagasi #21805 lisas mariann
mariann vastas teemale tehke puust ja punaseks!!!
Põhipalk ja lisatasu on kaks täiesti erinevat asja, üks ei saa seetõttu ka teise sees sisalduda. Kõik lisatasud makstaks põhipalgale lisaks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.