Öisel ja pühade ajal töötamisel on kõrgemad tariifid

  • K.L
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 6 kuud tagasi #39975 lisas K.L
K.L vastas teemale Tere
Aga mu tööaandja ei maksa mulle rohkem õhtutundide ega nädalavahetustel töötamise eest.Kas ma peaks töökaitsesse pöörduma ?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Helga
  • Külastaja
  • Külastaja
15 aastat 6 kuud tagasi #39981 lisas Helga
Helga vastas teemale Tere
Loomulikult on sul õigus ti-st abi küsida, aga enne küsi ka tööandjalt, mis on tema selgitus asjast (nt summeeritud tööaeg, graafikujärgne töö jne).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Annika
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 7 kuud tagasi #46817 lisas Annika
Annika vastas teemale lisatasude süsteem
Tööandja on kujundanud sellise süsteemi: palk on miinimumtunnitasu ja teise poole palgast kujundab lisatasu. Seega näiteks pühade ajal töötades ei saa mingit kahekordset palka. Tegelikult küll saab, kui paberil näidata e. siis bruto 54eek tunnist, kuid lisatasu ei saa. Samuti on kummaline, et pühade ajal ei kehti öötariif. Ehk siis nii öösel kui päeval töötades saab 54 eek. Nii kujuneb välja, et tavapäevade öövahetuse palk ja pühade öövahetuse palk on võrdsed.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 7 kuud tagasi #46820 lisas imelik
imelik vastas teemale lisatasude süsteem
Muul ajal siis kehtib öötariif või?
Teadmiseks, et öötasu arvestuse aluseks on baastasu ehk sinul siis 27 kr/h isegi siis kui öötöö satub pühale.
Tööandjaga pead ikka rääkima oma muredest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Annika
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 7 kuud tagasi #46821 lisas Annika
Annika vastas teemale lisatasude süsteem
Muul ajal kehtib jah. Ma räägin sellest, et paberil on ju kõik korras. Pühade ajal kahekordne palk, lihtsalt lisatasu ei saa. Kokkuvõttes on üks tasu siis. Ega foorum pole õigluse jaluleseadmiseks, lihtsalt seaduses on jäetud lünk firmadel kujundada palk lisatasude süsteemis. Imelikku polegi midagi. Kõik on korras ja muret polegi. Ei tohi olla. Võta või jäta selline tööleping.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Enna Neeme
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 1 Kuu tagasi #47758 lisas Enna Neeme
Enna Neeme vastas teemale asi segane
mind huvitaks konkreetselt töötamine pühade ajal. Eelmise töölepingu seaduse ajal kehtis kord, et kui tööaeg oli nn. libiseva graafikuga, siis tasustati 2 kordselt kogu vahetus olenemata sellest, mitu tundi sellest langes kuupäeva järgi riigipühale. Nüüd loetakse tunnid lahku. Näit. alustan vahetust õhtul kell 20.00 ja vahetus kestab 12 tundi. riigipüha algab kell 24.00. Kas on õige, et pühade tasu makstakse 8 tunni eest, so. kella 24.00-08.00ni? Teiseks tahaksin teada, kas riigipühade puhul arvestatakse näit. miinimum tunnitasu puhul (1,73€) öötundide eest ainult 2korda 1.73€, või 1.73€ korrut.1.25 + 1.735€ . kes oskaks vastata?. Ise ma vastust pole leidnud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • vastused leiad
  • Külastaja
  • Külastaja
13 aastat 1 Kuu tagasi #47759 lisas vastused leiad
vastused leiad vastas teemale asi segane

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.