Eesti Haridustöötajate Liidu (EHL) esindajad lahkusid kolmapäeval haridus- ja teadusministeeriumis toimunud kohtumiselt pettunult, kuna õpetajaid rahuldavat palgapakkumist ministeerium ei teinud, ühtlasi ei välistata streiki. 

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna andis teada, et kavas on tõsta haridustöötajate palga alammäära viis protsenti, kuid õpetajad sellega rahul ei ole, vahendab BNS.

Edasi loe: https://pealinn.ee/2021/09/23/opetajad-kaaluvad-viletsa-palgapakkumise-tottu-streiki/

Eesti Panga asepresidendi Ülo Kaasiku sõnul peavad ettevõtjad juba praegu mõtlema tootmise optimeerimisele või toote lisandväärtuse suurendamisele, kuna kiire palgatõusu surve jätkub veel paar aastat. Ainult hinnatõusuga ei ole tema hinnangul seda võimalik tasandada.

Kaasik rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et pikemas plaanis peaksid kõik ettevõtjad arvestama, et lõpuks jõuame ka jõukamatele riikidele oma palkadega järgi. „Kõik võiksid oma 10+ aastat plaanides mõelda, et tegelikult me peaksime hakkama saama ka sama palga maksmisega, mida makstakse Soomes või Rootsis,“ rääkis ta.

Loe pikemalt Äripäeva veebist: https://www.aripaev.ee/saated/2021/09/23/eesti-pank-soovitab-ettevotjatel-valmistuda-kiireks-palgatousuks

 

Tööturul on korraga mitu erinevat põlvkonda ning on palju räägitud sellest, et alles oma teekonda alustavad noored toovad endaga kaasa sootuks teistsugused soovid ja ootused. Uurisimegi lähemalt, kui pikalt näevad noored ennast ühel töökohal töötamas ning millised on nende palgasoovid.

Loe pikemalt: https://www.sekretar.ee/uudised/2021/09/21/pea-iga-viies-noor-eelistab-uhes-ettevottes-maksimaalselt-aasta-pikkust-toosuhet

 

Ettevõtjad peaksid keskenduma pitsitava tööjõupuudusega tegeledes sellele, mis on nende endi võimuses teha ja muuta, kirjutab Äripäev juhtkirjas.

Äripäev tõstab tänavuse Äriplaani kontekstis üles tööjõu teema, mis jooksis ettekandest ettekandesse ja lõunapausil lauast lauda. Meie hinnangul ei saa siin ettevõtjad kellelegi teisele lootma jääda kui iseendale. Tuleb kohaneda ja leida

Loe pikemalt Äripäeva veebist: https://www.aripaev.ee/juhtkiri/2021/09/23/kui-toojoudu-napib-saab-loota-vaid-iseendale

Eestis on teadmismahukatele töökohtadele, sh projekteerimises inseneride ja arhitektide töökohtadele, juba mõnda aega keeruline töötajaid leida. Konkurents tööandjate vahel on suur ja töötajaid värvatakse järjest varem, ka noorematelt kursustelt.

Edasi loe: https://www.tooelu.ee/et/uudised/236/praktikajuhendaja-toetus-innustab-ettevotjaid-noori-praktikale-votma